Divoká voda

Oproti jachtingu jsem měl k tomuto vodnímu sportu lepší podmínky, protože můj otec byl nejen vodní skaut, ale i úspěšný kanoista, který se s výbornými výsledky zúčastňoval podobných akcí jako maraton Budějovice - Praha. Již ve 4. třídě ZŠ jsem byl přihlášen do vodácko-turistického oddílu, s kterým jsem sjezdil mnoho českých, ale i zahraničních řek, říček a potoků. Byla to výborná škola, od jara do podzimu jsme jezdili na různé autobusové zájezdy, většinou formou VTJZ., dále na letní putovní vodácké tábory ale i zahraniční zájezdy. Také zde s odstupem času obdivuji, s jakým vybavením, hlavně oblečením, jsme absolvovali zájezdy v termínech a počasí, které zrovna nelákalo ke koupání. Bohužel s mým angažováním v jachtingu jsem musel tuto činnost utlumit (v organizovaných oddílech obecně je bohužel problém, pokud se člověk nemůže aktivně zúčastňovat většiny akcí). Soukromě jsem se věnoval tomuto sportu dále, ale spíše nárazově. Jmenuji např. splutí rozvodněného potoku Mastníku, kdy jsme museli s naší starou předválečnou dřevěnou  kanojí dojet v říjnu k jeho ústí, pak loď dotlačit na vozíku cca 5km proti proudu, rozštípnout ji o první kámen, sjet bez pádel potok, pak dojet již v noci celí mokří 7 km po Slapech domů. Bez pádel a s děravou lodí. Nebo výlet po Sázavě, pak proti proudu s přenášením Slapské přehrady. Opět ne dřevěné kanoi. Nebo splutí Sázavy na kajacích na Nový rok a podobné kousky. Dnes to zní nezajímavě, ale vzhledem k oblečení bez neoprénu to zas bylo tak nezajímavé nebylo. Poslední dobou jsem se opět začal vodě více věnovat, občas si dám nějakou vtjz, raft. 

Jarní Belá, dle mého názoru nejkrásnější slovenská řeka.

 

Letní Vodu jiz podnikáme každoročně a díky moji dcerce již několik let podnikáme vodu jen ve složení otcové děti.

 

Toto foto je z Vltavy, kterou jsme jeli na dřevěné kanoi. Byli jsme asi jediní. Dokonce jsme na této lodi skákali jeden jez bokem. 

 

Zatím poslední zážitek mám z vody v Turecku, kterou jsem absolvoval koncem října behem rodinné dovolené u moře. Bylo to nezapomenutelné.

Turecko

Myslím, že kdyby me nepotkal jachting, byl bych vodák.

 


Na podzim 2009 jsem se vypravil na Vavrinec na kajaku z půjčovny, abych si také vyzkoušel kajak, doposud jsem jezdil spíše na kanoi. Zlákala mě nakonec i kaskáda, kopodivu to bylo jednodušší, než jsem si myslel. Tady je video.

www.youtube.com/watch?v=AWpjBdlD0hc