fireball

Na tříde Fireball jezdím již od roku 1984. Přivedl mě k tomu jeden inzerát v menze. Stal jsem se vlastníkem prvního u nás vyrobeného fireballu CZ 1 jménem "Dartagnan". Tím začalo mé závodnické období. Vyrazil jsem totiž na s přítelem na závod "Švestková regata", který mě doslova uchvátil. Hlavně jeho společenská část. Lidém se ohromně bavili, hrálo se na kytary, basu, banjo, snad i klavír. K tomu se tančilo a nezřízeně kalilo. Prostě děsná pohoda a já pochopil, že s těmito lidmi chci trávit svůj volný čas. Od té doby jsem se závodů začal zúčastňovat. Neměl jsem to ale vůbec jednoduché. Stará loď, nedostatek financí, žádné zkušenosti, žádná podpora oddílu, navíc s mojí sestrou, vážící asi 50 kg, na kosatce. Ale jachting je skvělý v tom, že si mohu vždy najit svého soupeře a bojovat i na posledních místech. Dlouhá léta trvalo, než jsme přestali počítat umístění od zadu, ale od předu. Kromě závodění jsem na fireballu uskutečnil své námořnické sny, když jsem přeplul za bouře Greiswaldskou zátoku v NDR, brázdil vody Štětínské zátoky, plavil jsem na jezeru Muritz a po pádu železné opony jsem jezdil na moři až v Řecku na Olympské rivieře. Samozřejmě opět bez jakýchkoliv znalostí a informací o meteorologii jsem podnikal dlouhé plavby k ostůvkům, které byly vidět na obzoru. Také dost dětinské z dnešního pohledu.

Od té doby již vlastním v pořadí 4. Fireballa. Následoval "Aldebaran", potom "Glass Spider" a nakonec "Rychlý lahvan" Jachting má tu úžasnou výhodu, že se zúročují zkušenosti a dá se provozovat až do stáří. Nějaké zkušenosti jsem získal, sestru vyměnil za kosatníka Vlastíka Beneše s kterým již jezdím snad 15 let, a finančně již si můžem dovolit mít konkurenceschopnou loď, takže nechci to zakřiknout, ale je stále mírný vzestup v našich výsledcích, i když již času na to není zdaleka tolik co dříve.

 

Zde jsou naše stránky naší třídy :  https://www.yachting.cz/fireball  

Co se týče našich úspěchů za poslední 2 roky, tak vyzdvihuji 2. místo na velkém poháru na Nových Mlýnech(2006), účast na Mistrovství světa ve Švýcarsku (2007), nebo 5. místo celkově ve velkém poháru (2007).

video z MS :  www.youtube.com/watch?v=_hzPskaaeS8